26 września 2017 21:22 | Aktualności

"Mali naukowcy"

25 i 26 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się AKADEMIA MAŁYCH NAUKOWCÓW z panią profesor Szkiełko i jej pomocnicą żabą Moniką. Interdyscyplinarna tematyka zajęć łączy w sobie zagadnienia z różnych dziedzin nauki: chemii, biologii, ekologii i fizyki. Zajęcia zachęcają dzieci do logicznego, kreatywnego myślenia i wyciągania wniosków. Grupy młodsze wzięły udział w prelekcji edukacyjnej pt. "Magnetyzm czyli magiczna siła przyciągania". Dowiedziały się o istnieniu pola magnetycznego oraz poznawały właściwości magnesu. Grupy starsze wzięły udział w prelekcji edukacyjnej "Prąd z ogórka". Dowiedziały się o istnieniu prądu elektrycznego, elektrowni, urządzeniach występujących w gospodarstwie domowym, zasilanych prądem. Przedszkolaki wiedzą też, że prąd elektryczny jest bardzo pożyteczny, ale niebezpieczny. Mali naukowcy nie tylko obserwowali eksperymenty, ale czynnie uczestniczyli w zajęciach, które rozbudzały ciekawość poznawczą świata oraz sprawiły dużo radości i satysfakcji. Wiemy, że nauka to świetna zabawa!

Mali naukowcy