05 listopada 2017 19:13 | Aktualności

"Wycieczka do muzeum"

25 października 2017 roku najstarsze grupy przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Swoją podróż rozpoczęły od przejażdżki zabytkowym tramwajem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały filmową prezentację o Powstaniach Śląskich, w których narrator przedstawił główne postacie i fakty walczących powstańców. Następnie dzieci zwiedziły Salę Lustrzaną Pałacu Wersalskiego, mieszkanie powstańca śląskiego, ulicę Bytomską i salę szkolną. Duże wrażenie wywarła makieta wozu pancernego, jak również różnorodne eksponaty, przedmioty codziennego użytku, sztandary, odznaczenia, archiwalne zdjęcia i pocztówki, reprodukcje dokumentów i map. Niektóre ważne wydarzenia zostały przedstawione w formie multimedialnej. Dzieci bardzo uważnie słuchały pani przewodnik, z chęcią uczestniczyły w zabawie interaktywnej, która polegała na "dobieraniu" ekwipunku powstańca. Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich dostarczyła wrażeń, wiedzy i była wielkim przeżyciem dla przedszkolaków.

Wycieczka do muzeum