19 listopada 2017 19:23 | Aktualności

"Zabawy z szachami"

15 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie zawodników Szkolnego Koła Szachowego "JEDYNKA" z licznie przybyłymi przedszkolakami wraz z opiekunami. Podczas tej imprezy, która miała charakter zabawy z szachami, najmłodsi mogli poznać figury szachowe, ich nazwy oraz jak się poruszają po planszy. Wzięli też udział w różnego rodzaju zabawach z figurami szachowymi. Następnie przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami rozegrali swoje pierwsze partie szachowe wspierani przez opiekunów, którzy również włączyli się do rozgrywek. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Dyrekcję przedszkola. Na koniec spotkania każdy z uczestników z rąk pani dyr. Teresy Bednarek oraz zastępcy pani Ewy Skiby otrzymał drobny upominek. Zajęcia poprowadzili instruktor szachowy pan Damian Kuchna i pan Jerzy Plichta ze Szkolego Koła Szachowego"JEDYNKA" wspierani przez pana Kazimierza Hendla, wieloletniego szachisty z naszego miasta.

"Zabawy z szachami"